"Scandal" la Astra | Mulţescu anunţă amenzi: "E indisciplină! O să avem o discuţie în vestiar"

Astra Giurgiu

Astra Giurgiu s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României, după ce a învins cu scorul de 5-1, echipa Luceafărul Oradea, într-un meci din 16-imile competiţiei, în care Valentin Gheorghe a înscris de trei ori.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Begue ’64, Zoua ’65 şi V. Gheorghe ’70, ’81, ‘90. Pentru gazde a înscris Pop, în minutul 69. În minutul 55, Astra a ratat un penalti prin Buş.

La finalul partidei, Mulţescu a făcut show. “E indisciplină ce-a făcut Gheorghe! O să avem o discuţie în vestiar. El a dat trei goluri şi o pasă de gol, dar a încălcat tot ce i-am spus. I-am transmis clar: «Faci asta, asta şi dai un gol». El a dat trei! Ha, ha, ha! Îl amendez pentru indisciplină”, a comentat amuzant antrenorul.

“N-a fost deloc uşor pentru că s-au apărat bine, dar până la urmă am reuşit să-i deschidem. Sunt fericit că am înscris de trei ori, e important că ne-am făcut treaba şi mergem mai departe”, a spus MVP-ul partidei, Valentin Gheorghe.

Afla mai multe despre: astramultescugheogheamuzantdeclaratii