Schimbare de lider în Premier League după ce Manchester City a câştigat la Everton

Premier League

Manchester City s-a impus cu 2-0 pe terenul lui Everton şi s-a schimbat astfel liderul în Premier League, după ce Liverpool a făcut 1-1 cu West Ham. ”Cormoranii” pică pe locul secund, dar au un meci în minus.

În primul meci din etapa a 26-a, Manchester City a câştigat cu 2-0 pe terenul lui Everton. Golurile au fost marcat de Laporte, în prelungirile primei reprize şi Jesus - în minutul 90+7.

În urma acestui rezultat, Manchester City urcă pe primul loc, la egalitate de puncte cu Liverpool, dar cu un golaveraj superior. ”Cormoranii” au însă un meci în minus şi urmează să joace cu Bournemouth, sâmbătă, pe teren propriu.

Afla mai multe despre: manchester cityevertonpremier league