Schimbarea dictată la pauză care i-a ieşit lui Gigi Becali la FCSB: ”A făcut meciul vieţii” EXCLUSIV

FCSB

Mihai Stoica a vorbit despre implicarea lui Gigi Becali în alcătuirea primului 11, dar şi în privinţa anumitor schimbări din timpul jocului. De asemenea Meme a dezvăluit că intervenţiile venite dinspre lojă sunt mult mai pronunţate la alte cluburi din Liga 1.

Mihai Stoica, managerul de la FCSB, a explicat cum procedează Gigi Becali.

„Gigi e genul de om care iese şi spune ce simte. Totuşi, există cluburi, în prezent, unde se face şi mai mult. La alţii se dau schimbările cu minut cu tot, la noi e pistol cu apă. Nu s-a schimbat nimic faţă de acum şapte ani. E aceeaşi situaţie.

Dacă echipa merge, joacă bine, Gigi nu se implică! Dacă echipa nu evoluează la nivelul la care îşi doreşte, se implică! S-au întâmplat aceste lucruri şi în primul mandat al lui Reghecampf”, a declarat Stoica la telekomsport.ro.

Managerul a dezvăluit şi cum Gigi Becali a efectuat o schimbare câştigătoare la pauza meciului retur cu Ajax din 2013. În „şaisprezecimil” Europa League, FCSB a pierdut meciul tur cu Ajax, 0-2, s-a impus cu acelaşi scor pe Naţional Arena şi a obţinut apoi calificarea la penalty-uri, 4-2.

„La returul cu Ajax, am jucat cu Prepeliţă închizător. Bourceanu şi Pintilii lipseau. La pauză, era 1-0 pentru noi. A sunat Gigi: «Să iasă Prepeliţă, să intre în Filip». Reghe a spus: «Nu fac aşa ceva». I-am spus: «De ce să stricăm acum tot? Te rog frumos, fă-o!»

A intrat Filip, a făcut meciul vieţii şi am scos-o pe Ajax. Sunt foarte multe episoade, dar spun ce am trăit eu”, a povestit MM.

Afla mai multe despre: fcsbmm stoicagigi becali