Schimbat la pauză de Teja, Florentin Matei acuză arbitrajul: ”A fost penalty clar la acea fază!”

Formaţia FCSB a remizat, luni seară, în deplasare, scor 0-0, cu echipa Concordia Chiajna, în ultimul meci al etapei a XXIV-a a Ligii I.

Florentin Matei a încercat să explice şi faza controversată din finalul partidei. Noua achiziţie a celor de la FCSB crede că centralul Cojocaru trebuia să acorde lovitură de la 11 metri: ”Eu cred că a fost penalty la acea fază. Am ratat multe ocazii în seara asta. Asta e, nu mai avem ce să comentăm, am pierdut 2 puncte, sperăm să câştigăm cu Craiova şi să uităm acest meci”

Derby-ul cu Universitatea Craiova se anunţă unul incendiar, dar Matei face o declaraţie încărcată de optimism: ”Va fi un meci foarte greu, trebuie să ne adunăm şi să câştigăm meciul acela. Trebuia să câştigăm toate meciurile. Din păcate am făcut două egaluri. Trebuie să ne revanşăm la următorul meci cu Craiova care e foarte important” a mai spus Florentin Matei la Telekom Sport.