Şchiopii cu răniţii! FCSB - umilită de Mediaş! Guimaraes - remiză acasă cu Famalicao, înainte de confruntarea directă din Europa League

Formaţia Vitoria Guimaraes a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, duminică, pe teren propriu, în compania echipei Famalicao, în etapa a ultimul de dinaintea confruntării cu FCSB, din returul play-off-ului Ligii Europa.

Pentru Guimaraes a marcat Joao Carlos Teixeira, în minutul 50, iar pentru Famalicao a punctat Fabio Martins, în minutul 70.

Antrenorul Ivo Vieira a trimis în teren următorii jucători: Douglas - Victor Garcia, Frederico Venâncio, Pedro Henrique, Rafa Soares- Denis Poha (Andre Almeida '88), João Carlos Teixeira (Ola John '79), Al Musrati (Pepe '73) -Rochinha, Davidson, Bruno Duarte.

Formaţia FCSB a remizat, în 22 august, la Giurgiu, scor 0-0, cu echipa Vitoria Guimaraes, în prima manşă a play-off-ului Ligii Europa.

Returul va avea loc joi, de la ora 22.00, la Guimaraes.

Afla mai multe despre: guimaraesfcsbeuropa league