”Sclipitor!”. Olimpiu Moruţan, lăudat de italieni după meciul cu Cittadella. Marin nu a convins

Pisa a pierdut meciul cu Cittadella, scor 1-2, din etapa cu numărul 20 din Serie B.

”Sclipitor!”. Moruţan a fost lăudat de italieni vs. Marin, criticat dur

Transferul lui Pisa i-a prins bine lui Olimpiu Moruţan, care pare că şi-a intrat în formă în acest sezon în liga a doua italiană.

Moruţan strikes again! VIDEO | GOL pentru Pisa! Sezon foarte bun pentru fostul jucător de la FCSB

În etapa a 20-a din Serie B, Pisa a primit vizita celor de la Citadella, meci în care a ieşit în evidenţă Moruţan.

La 0-2 pentru vizitatori, în minutul 60, Olimpiu Moruţan a pus latul excelent la o centrare din dreapta şi a reluat în plasa porţii Citadellei. Astfel, Moruţan a reuşit al cincilea gol al sezonului în Serie B, pentru Pisa.

Olimpiu Moruţan a marcat de cinci ori şi a livrat şapte pase de gol în 18 meicuri jucate în toate competiţiile.

Pentru prestaţia sa, Olimpiu Moruţan a primit nota 7 din partea italienilor de la TuttoMercatoWeb.

”Cum ne-a obişnuit, sclipitor, mereu pe fază şi decisiv. Pisa se bazează întotdeauna pe el să construiască faze periculoase. Înscrie un gol care reduce din diferenţă, dar ratează şansa să facă ’dubla’ în prelungiri”, au scris cei de la TuttoMercatoWeb.

Dacă Moruţan a primit laude din partea jurnaliştilor italieni, în cazul lui Marius Marin, situaţia a stat diferit.

”Rezumatul evoluţiei sale sunt două şuturi în prima repriză, care au ajuns direct în braţele fanilor. Imprecis”, au scris italienii despre Marius Marin, care a primit nota 5.

Afla mai multe despre: marius marinmorutan