SCM Craiova a ratat calificarea în turul al treilea al Cupei EHF la handbal feminin

Handbal

Echipa de handbal feminin SCM Craiova a ratat duminică, pe teren propriu, calificarea în turul al treilea al Cupei EHF, după ce a fost învinsă de formaţia norvegiană Tertnes Bergen, cu scorul de 33-20 (22-9), în manşa retur din turul secund al competiţiei.

Ambele manşe s-au disputat la Craiova, iar în cea tur, SCM a câştigat cu 26-24. Diferenţa a fost insuficientă însă, iar cu 57-46 la general, formaţia nordică s-a calificat în turul al treilea.

Tot în această fază au ajuns echipele Corona Braşov şi Măgura Cisnădie, alături de Gloria Bistriţa, care intră direct din turul al treilea.

Afla mai multe despre: scm craiovahandbal feminin,