SCM Vâlcea - TSKA Moscova 24-34. Vâlcea este egalată de Borussia Dortmund în clasament şi are emoţii pentru calificare VIDEO

Handbal

Echipa de handbal feminin SCM Râmnicu Vâlcea a fost învinsă duminică, pe teren propriu, de formaţia CSKA Moscova, scor 34-24 (17-9), în etapa a 12-a din grupa B a Ligii Campionilor.

Vâlcea pierde la 10 goluri şi este egalată de Borussia Dortmund în clasament. Primele 6 din 8 merg mai departe. Vâlcea este în acest moment pe locul 6 cu 4 puncte.

Principalele marcatoare ale gazdelor au fost Elghaoui 7 goluri şi Liscevici 4, iar pentru CSKA s-a remarcat Sudakova 7 reuşite.

În celelalte meciuri ale etapei a 12-a s-au înregistrat rezultatele: Borussia - Podravka 32-31, Gyor ETO - Brest Bretagne 27-27 şi Buducnost - Odense 27-24.

Minutul 30 | 9-17 la pauză

Minutul 22 | 7-14 din nou înscriu în inferioritate rusoaicele. Vâlcea nu mai există în joc

Minutul 17 | 5-9 continuă greşelile pentru gazde şi CSKA se distanţează la 4 goluri pe inferioritate

Minutul 12 | 4-6 greşeli în lanţ pentru Vâlcea şi rusoaicele înscriu de 3 ori la rând

Minutul 7 | 2-3 Sudakova le duce pe rusoaice din nou în avantaj

Minutul 3 | 1-2 înscrie Gonzales primul gol pentru Vâlcea

După opt meciuri, SCM Râmnicu Vâlcea a bifat două victorii consecutive cu Buducnost şi Podravka, iar acum are patru puncte în grupa B.

• SCM Vâlcea - TSKA Moscova, LIVE pe telekomsport.ro

ŢSKA Moscova este ocupanta locului trei, iar din ultimele cinci meciuri a pierdut doar unul, în deplasare la Odense.

În septembrie, TSKA Moscova a trecut de SCM Râmnicu Vâlcea cu scorul de 30:20. La ultimul joc disputat pe teren propriu, fetele noastre au învins Buducnost, scor 25:23, în meci restant din etapa a 7-a a grupei B din Liga Campionilor. SCM mai are de jucat restanţele cu Borussia, din etapele a 6-a şi a 9-a, prima fiind stabilită în 9 februarie, iar a doua e încă în dezbaterea EHF, plus disputa cu Podravka, din etapa a 4-a, nici ea programată încă.

Lider neînvins în grupa B este Gyor ETO (17 puncte), care şi deţine trofeul.

În grupa A, CSM Bucureşti se află pe locul 3 (11 puncte) şi o restanţă de disputat.

Afla mai multe despre: scm vâlcea