Scor halucinant la un meci din România! E incredibil câte goluri s-au putut marca în prima repriză! Un fotbalist a înscris până s-a plictisit

Fotbal intern

Două echipe din România ar putea intra în Cartea Recordurilor. Una pentru o victorie răsunătoare, iar cealaltă, aţi ghicit!, pentru o înfrângere absolut şocantă.

Liga a 4-a ne-a adus un record de suporteri pe stadion, la meciul dintre CSA Steaua şi Academia Rapid, iar acum ne propune un alt meci de răsunet.

În Dâmboviţa, partida dintre Gloria Corneşti şi Bradul Moroeni a adus un scor absolut incredibil. S-au dat 23 de goluri în prima repriză, toate într-o singură poartă.

Băieţii de la Corneşti, liderul ligii a 4-a pe Dâmboviţa, n-au avut milă de fotbaliştii de la Bradul Moroeni. Dacă prima repriză a adus 23 de goluri, cea de-a doua parte a venit însă doar cu o singură reuşită, în minutul 46.

Scor final 24-0, cu Matei marcând 13 goluri, atâtea câte s-au marcat, în total, la alt meci nebun al etapei, Coada Izvorului - Brezoaele 4-9.

Afla mai multe despre: gloria cornestibradul moroeniliga 4