Se îngroaşă gluma pentru Real Madrid! După Carvajal, şi "creierul" echipei riscă să rateze returul cu Bayern

Real Madrid

Mijlocaşul echipei Real Madrid, Isco, înlocuit la pauza primului meci cu Bayern Munchen, din cauza unei accidentări, riscă să rateze partida din returul semifinalelor Ligii Campionilor, programată săptămâna viitoare.

Isco a mărturisit, apoi, că a suferit o entorsă la umăr în primele 45 de minute ale meciului pe care echipa sa l-a câştigat cu scorul de 2-1. Deşi o investigaţie medicală încă nu a avut loc, fotbalistul este suspect de entorsă de gradul doi şi, dacă se confirmă, este puţin probabil ca el să poată evolua în partida de marţi.

Probleme medicale în urma meciului tur cu Bayern are şi Dani Carvajal, care s-a accidentat în partea secundă şi a fost înlocuit de Karim Benzema. Fundaşul dreapta va lipsi, însă, între două şi trei săptămâni şi va rata sigur meciul de pe Santiago Bernabeu.

Manşa retur dintre Real Madrid şi Bayern Munchen este programată săptămâna viitoare, marţi, de la ora 21:45, în direct la TelekomSport 1.

Afla mai multe despre: carvajaliscozidane