Senzaţionala Antwerp! Trupa lui Boloni, REMONTADA în faţa echipei care a ţinut în şah marele Real Madrid VIDEO

Antwerp, formaţia antrenată de Ladislau Boloni a învins-o cu scorul de 2-1 pe Club Brugge.

Club Brugge, echipa pe care Real Madrid nu a reuşit să o învingă în UEFA Champions League a condus-o pe Antwerp cu scorul de 1-0 din minutul 25. Scrhijvers a marcat primul pentru oaspeţi, iar Boloni, aflat şi aşa într-o situaţie incertă la Antwerp era pus serios pe gânduri după primele 45 de minute.

De la cabine a ieşit o altă echipă Antwerp. La doar cinci minute de la reluarea meciului, Mbokani a transformat o lovitură de la 11 metri şi a restabilit egalitatea.

Antwerp a continuat să preseze, în ciuda faptului că oaspeţii au avut mai mult controlul mingii. În minutul 64, fostul goalkeeper de la Liverpool, Simon Mignolet a contribuit decisiv la victoria formaţiei lui Boloni. El şi-a trimis practic mingea în poartă, iar Antwerp s-a impus la final cu scorul de 2-1.

În urma acestui succes, Antwerp face 24 de puncte şi urcă pe locul 5 în clasament. Club Brugge suferp prima înfrângere a sezonului. Vicecampionii aveau 10 victorii şi 3 remize în primele 13 meciuri ale sezonului.

Afla mai multe despre: antwerpboloni