Sepsi - FC Botoşani 1-1. Unul dintre cele mai spectaculoase meciuri din acest start de sezon

Sepsi a terminat la egalitate cu FC Botoşani, scor 1-1, în etapa cu numărul 7 din Liga 1. Chindriş a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 62, în timp ce Andres Dumitrescu a marcat pentru Sepsi, în minutul 89.

Sepsi Sfântu Gheorghe a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul disputat, duminică, pe teren propriu, cu FC Botoşani, în etapa a VII-a a Ligii I.

Dumitrescu a marcat pentru Sepsi în minutul 89, după ce Chindriş marcase, cu capul, pentru formaţia sa, în minutul 62.

Sepsi - FC Botoşani 1-1 (Dumitrescu 89 /Chindriş 62)

SEPSI: 33. Niczuly - 22. Tamaş, 82. Ninaj, 3. Mitrea, 77. Aganovic - 99. Radoslav, 6. Păun, 11. Ştefănescu - 90. Golofca, 23. Chunchucov, 77. Aganovic

REZERVE: 12. Began, 17. Fofana, 20. Dumitrescu, 14. Tortella, 15. Ashkovski, 91. Bojic, 29. Damascan, 55. Rep, 27. Ispas

ANTRENOR: Leo Grozavu

FC BOTOŞANI: 1. Ed. Pap - 47. Braun,6. Chindriş, 25. Racoviţan, 5. Tchakonte - 77. Dragu, 18. Edjouma, 67. Papa - 17. Silva, 10. Ongenda, 9. Santos

REZERVE: 22. M. Contra, 7. Petkovski, 19. Patache, 21. D. Croitoru, 89. Kage, 30. Ţigănaşu, 32. Seroni, 28. Fili, 90. Mensah, 8. Tîrcoveanu

ANTRENOR: Marius Croitoru

Stadion: Municipal (Sfântu Gheorghe)

Arbitru: Kovacs Istvan (Carei) / A1: Artene Ovidiu (Vaslui), A2: Constantinescu Andrei (Bucureşti)

Min 92. Sepsi putea chiar să câştige, dar Şeroni a respins in extremis

Min 89. GOL Sepsi! Marchează Andres Dumitrescu, cu capul, în urma unei mingi respinse greşit de defensiva oaspeţilor

Min 62. GOL FC Botoşani! Andrei Chindriş marchează în urma unei faze fixe

Min 61. Ocazie FC Botoşani! Ongenda trimite sub bară, dar portarul Niczuly scoate

Min 59. Bară pentru formaţia oaspete

Min 46. Start în repriza a doua

Min 38. Dublă ratare pentru Chunchukov! Bulgarul este stopat iniţia de Pap, apoi a trimis pe lângă poartă

Min 20. Ocazie şi pentru Golofca de a deschide scorul

Min 16. Ocazie FC Botoşani! Ongenda pasează pe culoar, mingea este deviată de Ştefănescu, pe lângă poartă

Min 4. O nouă ocazie pentru formaţia gazdă! Pap intervine senzaţional, de această dată în faţa lui Ninaj

Min 2. Prima şansă de gol pentru Sepsi! Chunchukov îl încearcă pe Pap, dar portarul oaspeţilor respinge excelent

Min 1. Start în partida Sepsi - FC Botoşani

Sepsi are un început foarte modest de sezon. Covăsnenii sunt pe locul 14 în clasament, cu doar 5 puncte. Etapa trecută, trupa lui Leo Grozavu a remizat cu FCSB, scor 0-0. De cealaltă parte, FC Botoşani merge ceas. Echipa din Moldova este pe locul 3 în Liga I, cu 13 puncte. Moldovenii au 4 victorii, un egal şi doar o înfrângere, etapa trecută, cu Rapid scor 0-2.

Meciul se va juca la Sf. Gheorghe şi arbitrul partidei este Kovacs Istvan, care va fi ajutat de Artene Ovidiu şi Constantinescu Andrei.

EXCLUSIV Claudiu Micovschi a cucerit sudul Italiei cu golurile lui şi visează să joace în Serie A. Românul a împărţit vestiarul cu Goran Pandev: ”Există o altă mentalitate aici”

Afla mai multe despre: sepsifc botosaniliga 1