Sepsi regretă finalul de pe Arena Naţională: ”Dacă marcam, eram aproape să plecăm cu trei puncte de aici”

Sepsi Sf. Gheorghe

Sepsi a smuls o remiză pe Arena Naţională la debutul lui Edward Iordănesc pe banca tehnică a celor de la FCSB.

FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul susţinut, luni, pe Arena Naţională, în compania echipei Sepsi OSK, în etapa a VI-a a Ligii I. A fost primul meci pentru antrenorul Edward Iordănescu la conducerea tehnică a FCSB.

Pentru FCSB a marcat Fl. Tănase, în minutul 58, iar pentru Sepsi a punctat Aganovici '36. În minutul 67, Vlad a apărat o lovitură de la 11 metri executată de Mitrea. Lovitura a fost acordată după un fault al lui Ovidiu Popescu asupra lui Păun.

”A fost un meci disputat. Ambele echipe au cautat sa joace fotbal. A fost un meci deschis si pana la urma, per total, pot sa spun ca a fost un rezultat echitabil” a spus după meci, Robert Ilyes, antrenorul secund de la Sepsi Sf. Gheorghe.

Bogdan Mitrea a ratat o lovitură de la 11m pentru formaţia sa: ”Mă bucur că am luat un punct, dar ştiu că dacă marcam eram foarte aproape să plecăm cu trei puncte de aici. Clar îmi reproşez, dar ăsta e fotbalul, luăm partea pozitivă, am câştigat un punct. Avand in vedere ca am ratat un penalty cred ca nu e corect dar in rest ei au fost echipa care au avut puţin mai multă iniţiativă, dar i-am blocat destul de bine. Nu cred că au avut mai multe ocazii decat noi” a spus Mitrea, după meci.

Afla mai multe despre: robert ilyesbogdan mitrea