Serbia devine liderul grupei după victoria din Muntenegru! Dubla lui Mitrovic a făcut diferenţa

Serbia a învins Muntenegru cu 2-0 în grupa din care face parte şi România în UEFA Nations League. Sârbii au două puncte peste tricolori înaintea duelului direct de duminică.

Naţionala va întâlni duminică o echipă super motivată a Serbiei. Trupa lui Mladen Krstajic s-a impus fără mari emoţii în faţa vecinilor muntenegreni, în a treia etapă a fazei grupelor. A fost 2-0 pentru sârbi, după ce Mitrovic a reuşit o dublă. Fotbalistul lui Fulham a înscris primul gol din penalty, în minutul 18, iar cu 9 minute înainte de final a dublat avantajul echipei sale.

Vârful a ajuns astfel la patru reuşite în grupă după ce a izbutit o dublă şi în partida contra României din urmă cu o lună. Sârbii au şapte puncte acum, cu două mai multe decât România şi cu trei peste naţionala muntenegreană.

Afla mai multe despre: serbiamuntenegrunations league