Sergiu Buş, sincer după eşecul cu Poli Iaşi: ”Am pierdut ruşinos!”. Ce spune atacantul FCSB-ului despre derby-ul cu Dinamo

Sergiu Buş a recunoscut că echipa sa, FCSB, a pierdut ruşinos confruntarea cu Politehnica Iaşi, scor 5-2 pentru moldoveni.

Vârful roş-albaştrilor a vorbit despre perioada grea prin care au trecut fotbaliştii infectaţi cu noul coronavirus, transmiţându-le mulţumiri medicilor care i-au tratat.

”Am pierdut ruşinos, 5 la 2. Am intrat în minutul 30 patru băieţi şi ne bucurăm pentru asta. Am încercat să ajutăm, cel puţin eu, echipa, am avut ceva ocazii şi am ratat. Am avut program, am avut program ieri şi alaltăieri şi am încercat să recuperăm, dar din punctul meu de vedere, fizic m-am simţit bine.

O perioadă grea, am stat 10 zile închişi, am stat acolo la baza sportivă. Le mulţumim doctorilor că au avut grijă de noi. Fără tratamentul lor nu cred că ne reveneam aşa de repede. Nu a fost de bun augur revenirea noastră, pentru că am pierdut cu 5 la 2.”, a declarat Sergiu Buş.

Întrebat dacă FCSB îşi va reveni până la meciul cu Dinamo, Buş a răspuns: ”Cu siguranţă vom fi mult mai proaspeţi, cel puţin eu şi colegii mei care ieri am fost negativi. Vom lucra toată săptămâna, vom pune capul în pământ şi vom încerca să câştigăm.”.

FCSB a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 5-2, de echipa Poli Iaşi, în etapa a cincea a Ligii I.

Pentru Poli Iaşi au marcat Andrei Cristea 8', 22', 53', Passaglia 19' şi Calcan 71', în timp ce pentru FCSB au punctat Istrate 6' şi Tănase 60' (penalti).

Din minutul 79, FCSB a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Darius Olaru.

Afla mai multe despre: sergiu buscovid-19fcsbpoli iasi