Serie A | Derby „alb” între Juventus şi AC Milan, 0-0

AC Milan

Echipa italiană Juventus Torino a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu gruparea AC Milan, într-un meci din etapa 34-a din Serie A.

În prima repriză meciul a fost echilibrat, fără emoţii la cele două porţi. Vlahovic a ratat pentru Juventus în minutul 45+2, apoi Sportiello, portarul milanezilor, a avut două intervenţii sigure (minutele 50 şi 73), pentru ca în minutul 85 să bâlbâie o minge care a ajuns la Rabiot. Francezul a şutat, dar în Malick Thiaw, care se afla înfaţa porţii goale, şi mingea a ieşit în corner.

S-a terminat la egalitate, 0-0. AC Milan e pe locul secund, cu 70 de puncte, în timp ce Juventus se află pe locul 3, cu 65 de puncte, la doar trei puncte de ocupanta locului 4, Bologna.

Afla mai multe despre: juventusac milanserie a