Sezon nou, probleme vechi! Veşti proaste pentru Bogdan Andone! Doi jucători s-au accidentat în amicalul cu CS Colţea

FCSB a câştigat cu 7-0 amicalul cu CS Colţea, dar Bogdan Andone nu are prea multe motive de bucurie. Adversarul a fost unul modest, dar tehnicianul de la FCSB a primit şi două veşti proaste.

Junior Morais s-a accidentat în prima parte a meciului amical de la Braşov, după ce s-a dat cap în cap cu un adversar, iar Andone l-a schimbat pe fundaşul stânga. În locul acestuia a intrat Mihai Roman. Încă nu se ştie cât de gravă este lovitura încasată de Morais.

La pauza meciului, Ianis Stoica a avut şi el îngrijiri medicale. Fotbalistul a făcut o primă repriză foarte bună, reuşind să marcheze încă din secunda 43, dar contactele cu apărătorii adverşi au lăsat urme serioase. Stoica a urmărit repriza a doua de la marginea terenului, iar glezna i-a fost tratată cu o pungă mare de gheaţă.

Afla mai multe despre: ianis stoicafcsbjunior morais