Şi-au revenit! City a zdrobit-o pe Burnley în Premier League. Liverpool a revenit pe primul loc în clasament

Premier League

Manchester City a trecut cu scorul de 5-0 de Burnley în etapa a 9-a din Premier League.

Formaţia antrenată de Pep Guardiola s-a distrat în compania celor de la Burnely. După primele 22 de minute ale meciului, ”cetăţenii” marcaseră deja de două ori, prin Mahrez.

Cu cinci minute înainte de finalul primei reprize, Benjamin Mendy a marcat pentru 3-0, iar după pauză, Ferran Torres a majorat avantajul gazdelor. Tabela a fost închisă de acelaşi Mahrez, cu al treilea său gol din acest meci.

Liverpool a remizat pe terenul lui Brighton (1-1) şi a urcat temporar pe prima poziţie în Premier League. Jota a marcat din nou pentru ”coromorani” în timp ce Gross a restabilit egalitatea, din penalty. Campioana a mai marcat de două ori, dar golurile marcate de Salah (34) si Mane (84) n-au fost validate după intervenţia VAR

Afla mai multe despre: manchester cityliverpoolpremier league