Simona Halep a defilat la Wimbledon şi n-a băgat de seamă un aspect remarcabil: "Nu m-am gândit la acest lucru". Prima reacţie după calificarea în sferturi

Simona Halep

Fosta ocupantă a primului loc mondial este în formă la Wimbledon. Devenită favorita turneului, Simona Halep a continuat să-şi domine adversarele şi, concentrată la propriul joc, a scăpat un aspect remarcabil.

Prima reacţie a Simonei Halep după calificarea în sferturi la Wimbledon

„Nu m-am gândit la acest lucru, că nu am pierdut set la actuala ediţie. Joc mai bine de la o zi la alta. De abia aştept următorul meci!

Mi-a fost dor să joc aici, au trecut trei ani. Este ceva special pentru mine. Este un teren nemaipomenit şi e o plăcere să joc aici.

Am mai jucat împotriva Paulei, ştiam că este o adversară periculoasă, dar eu m-am simţit bine pe teren”, a declarat Simona Halep.

Simona Halep, victorie entuziasmantă la Wimbledon. A trecut de numărul 4 mondial

Simona Halep, locul 18 mondial şi favorită 16, a obţinut o victorie fără drept de apel în faţa numărului 4 mondial, spaniola Paula Badosa.

Simona s-a impus în primul set, scor 6-1, după doar 26 de minute.

Românca a câştigat şi setul doi cu 6-2, iar meciul s-a încheiat după 59 de minute.

Afla mai multe despre: simona halepwimbledon