Simona Halep - Ekaterina Alexandrova 6-1, 6-4. "Simo" s-a calificat în semifinalele turneului de la Stuttgart!

Simona Halep

Simona Halep a câştigat cu 6-1, 6-4 meciul jucat împotriva Ekaterinei Alexandrova şi s-a calificat în semifinalele turneului de la Stuttgart.

LIVE TEXT | Simona Halep - Ekaterina Alexandrova 6-1, 6-4

SETUL 2:

6-4: GAME, SET, MECI! Simona Halep câştigă împotriva Ekaterinei Alexandrova şi avansează în semifinalele turneului de la Stuttgart!

5-4: BREAK SIMONA! Halep ia din nou avantaj după ce reuşeşte să câştige iar pe serviciul Alexandrovei!

4-4: BREAK Alexandrova! Rusoaica revine de la 4-2 pentru Simona.

4-3: Alexandrova, din nou la un game distanţă de Simona Halep!

4-2: Avantaj dublu pentru Simona în faţa Alexandrovei! Halep se apropie de victorie.

3-2: BREAK SIMONA! Halep revine la conducerea meciului cu un nou break. Serveşte pentru a-şi consolida avantajul!

2-2: Un nou game-fulger de partea Simonei, care egalaeză la doi.

1-2: Alexandrova conduce pentru prima dată în meci, 2-1 în setul doi!

1-1: REBRAK! Alexandrova răspunde şi ea cu un break pe serviciul lui Halep.

1-0: BREAK! Simona începe setul doi cu un game câştigat pe serviciul adversarei!

SETUL 1:

6-1: SET, SIMONA! Halep îşi adjudecă primul set al meciului după doar 23 de minute.

5-1: Alexandrova câştigă pentru prima dată pe propriul serviciul în game-ul şase!

5-0: Simona Halep mărşeluieşte către câştigarea primului set!

4-0: BREAK din nou! Nicio şansă pentru Alexandrova până acum. Simona a reuşit un nou break şi are 4-0 după doar 15 minute scurse de la start.

3-0: Un nou game-fulger pe serviciul Simonei! Niciun punct câştigat de Alexandrova pe serviciul lui Halep.

2-0: BREAK! Simona, început bun de meci! Câştigă pe serviciul adversarei şi pune deja distanţă între ea şi Alexandrova.

1-0: Simona Halep începe cu un game-fulger pe propriu serviciu!

Alexandrova a învins-o în turul doi pe favorita 8, jucătoarea elveţiană Belinda Bencic (12 WTA), scor 6-1, 7-5.

Halep, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 3, s-a calificat în sferturile de finală după ce a învins-o, tot joi, cu scorul de 6-1, 6-3, pe jucătoarea cehă Marketa Vondrousova, locul 20 WTA.

Simona Halep şi Ekaterina Alexandrova au mai fost adversare de trei ori. Halep s-a impus în faţa rusoaicei în 2019, la Cincinnati. În următoarele două confruntări, din 2019 de la Beijing şi 2021 de la Melbourne (Gippsland Trophy), s-a impus Alexandrova.

Afla mai multe despre: halep