Simone Inzaghi îşi pune toate speranţele în Celtic: ”Este o echipă bună, poate câştiga în România”

UEFA Europa League

Simone Inzaghi spune că victoria cu 1-0 în faţa CFR-ului a fost meritată şi că îşi pune acum speranţele în Celtic, despre care susţine că are forţa să câştige în Gruia, în ultima etapă din Europa League.

Lazio a reuşit să se impună în faţa lui CFR Cluj, un meci în urma căruia campioana României ar fi putut cu un egal să se califice în primăvara Europa League. Acum, italienii speră că vor reuşi în ultima etapă să obţină biletele pentru 16-imile competiţiei. Pentru asta, Lazio are nevoie să-şi câştige meciul cu Rennes şi Celtic să o învingă pe CFR Cluj. Un scenariu în care Simone Inzaghi spune că speră:

”În prima repriză am fi putut face mai bine. Am fi putut marca încă un gol. Apoi, în a doua repriză, pe mingiile lungi, pe mingea a doua am suferit puţin. Dar cred că victoria este meritată şi mergem cu mare încredere la ultima partidă. Vom vedea ce se va întâmpla la Cluj, cu Celtic. Cu siguranţă, Celtic este o echipă bună, care poate câştiga în România”, a declarat Simone Inzaghi.

Afla mai multe despre: simone inzaghi