Sin Ramos, no hay paraiso! Real Madrid are şase înfrângeri în ultimele şapte meciuri fără căpitanul său

Real Madrid

Formaţia Real Madrid a fost învinsă, miercuri seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, de echipa Şahtior Doneţk, într-un meci din grupa B a Ligii Campionilor, în care a avut un gol anulat după consultarea VAR, în minutul 90+2.

Oaspeţii au marcat prin Tete ’29, Varane ’33 (autogol) şi Solomon ’42, ei conducând cu 3-0.

Pentru Real Madrid au înscris Modric ’54 şi Vinicius Junior ’59.

În minutul 90+2, un gol marcat de madrileni fost anulat pentru ofsaid, după consultarea VAR.

Vestea proastă pentru fanii Realului este că Sergio Ramos este în continuare incert pentru El Clasico. Fără căpitanul ei, Real Madrid a pierdut 6 din ultimele 7 meciuri jucate în Champions League. Trei dintre ele pe teren propriu, iar Los Blancos au încasat 19 goluri!

• CSKA 1-0 Madrid
  • Madrid 0-3 CSKA
  • Madrid 1-4 Ajax
  • PSG 3-0 Madrid
  • Brujas 1-3 Madrid
  • City 2-1 Madrid
  • Madrid 2-3 Shakhtar

Afla mai multe despre: sergio ramos