Six Nations 2019 VIDEO | Anglia s-a distrat cu Italia la Londra. Victorie la scor şi speranţe pentru trofeu

Rugby

Anglia a trecut cu 57-14 de Italia şi face calcule pentru ultima etapă a turneului, care este în direct la Telekom Sport weekendul viitor

Anglia a marcat câte patru eseuri pe repriză în meciul cu Italia. Squadra azzurra a replicat şi ea cu câte o încercare în fiecare repriză. S-a terminat 57-14, iar englezii fac calcule pentru ultima etapă. Au nevoie de victorie cu punct bonus ofensiv acasă cu Scoţia şi ca Ţara Galilor să piardă pe teren propriu cu Irlanda, caz în care câştigă trofeul.

Afla mai multe despre: angliaitaliasix nations 201957-14