Sorana Cîrstea, eliminată dramatic de la Cincinnati. Românca nu a mai putut repeta surpriza din primul tur

Românca Sorana Cîrstea (33 de ani), a fost eliminată dramatic, în trei seturi, din turneul WTA de la Cincinnati (SUA).

Sorana Cîrstea, locul 31 WTA, a fost eliminată dramatic, miercuri, în turul doi al turneului de categorie WTA 1000 de la Cincinnati.

Românca a fost învinsă de favorita 8, sportiva din Grecia, Maria Sakkari, scor 2-6, 6-3, 7-5, la capătul a două ore şi 19 minute.

Pentru participarea în turul doi la Cincinnati, Cîrstea a obţinut 17.930 de dolari şi 60 de puncte.

România nu mai are reprezentante în lupta pentru trofeul din Statele Unite. Pe tabloul principal s-a aflat şi Irina Begu, dar ea nu a trecut de primul tur.

Sorana Cîrstea se calificase în turul doi de la Cincinnati după o victorie fără emoţii în runda inaugurală a turneului

În runda inagurală a competiţiei de la Cincinnati, Sorana Cîrstea s-a impus în faţa sportivei ruse de pe locul 21 mondial, Ekaterina Alexandrova, în minimum de seturi, scor 6-0, 6-2, după 57 de minute

Afla mai multe despre: sorana cirsteateniscincinnati wta