Stanciu, foarte aprope de primul gol în Arabia Saudită. Echipa lui Reghecampf a pierdut pe teren propriu în Emirate

Nicolae Stanciu a jucat marţi primul meci ca titular pentru Al Ahli în campionatul Arabiei Saudite şi a fost la un pas de a marca. Echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf a pierdut pe teren propriu în Emiratele Arabe Unite.

Internaţionalul român a fost introdus în premieră ca titular la Al Ahli, locul trei din Arabia Saudită, şi a fost la un pas de a deschide scorul cu doar câteva minute înainte să fie schimbat.

Stanciu a prins un şut de la aproximativ 30 de metri, în urma unei devieri, şi a expediat o "torpilă" spre poarta adversă, care a trecut foarte puţin pe lângă bara porţii. În minutul 66 el a fost înlocuit, la scorul de 2-1 pentru Al Nasr.

În Emiratele Arabe Unite, Al Wasl, echipa lui Reghecampf, a pierdut pe teren propriu, 1-2, cu Bani Yas. Al Wasl este pe locul 11 cu 14 puncte.

Afla mai multe despre: stanciureghecampf