Stanciu începe anul în forţă. A marcat în primul amical al iernii pentru Sparta Praga

Internaţionalul român, Nicolae Stanciu a marcat în partida amicală pe care echipa sa a câştigat-o în faţa lui Ceske Budejovice, scor 3-1

Titular în echipa pregătită de Zdenek Scasny, Stanciu a marcat golul doi al formaţiei sale, care s-a impus la final cu 3-1. Românul a transformat impecabil o lovitură liberă de la marginea careului de 16 metri.

VIDEO cu golul marcat de Stanciu

Celelalte goluri al Spartei au fost reuşite de Drchal în minutul 19 şi de Patrak în minutul 81. Faza primului gol a fost iniţiată tot de internaţionalul român.

Florin Niţă a fost rezervă în acest meci, în timp ce Alexandru Chipciu şi Bogdan Vătăjelu nu au luat loc nici pe banca de rezerve.

Afla mai multe despre: nicolae stanciusparta praga