Stanciu, pregătit de luptă înainte de returul cu Arsenal: ”Nu vom juca la 0-0”

Arsenal a primit vizita Slaviei Praga în turul optimilor Europa League. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-1, după golurile lui Pepe 86' şi Holes 90+4'.

În urma partidei, Stanciu nu s-a arătat prea dezamăgit de rezultat şi a afirmat că el şi colegii săi vor face tot ce le stă în putinţă pentru a se califica. În plus, acesta a explicat că atât el cât şi diverşi colegi au simţit urme de oboseală, după partidele jucate în pauza internaţională.

Stanciu, pregătit de luptă înainte de returul cu Arsenal

”Vom face tot ce putem pentru a ne califica. Trebuie să ne recuperăm, majoritatea am fost la echipele naţionale, am jucat 3 meciuri. De asemenea, la sfârşitul săptămânii avem derby-ul, din campionat (n.r. partida cu Sparta Praga).

Calificarea este deschisă, orice se poate întâmpla, nu vom juca la 0-0, vom incerca sa marcăm”, a declarat Stanciu, în urma partidei cu Arsenal.

Returul sferturilor Champions League va avea loc pe 16.04, în direct pe Telekom Sport.

Afla mai multe despre: europa leaguearsenal slavia praganicuşor stanciu