Start lansat pentru Academia Rapid! Victorie la scor cu Progresul: Niculae, 5 goluri în 23 de minute! Pancu a marcat şi el. Cât s-a terminatgalerie foto

Fotbal intern

Academia Rapid a debutat cu dreptul în a doua parte a sezonului din Liga a IV-a şi s-a impus la scor, 10-2, în partida disputată în deplasare cu Progresul 2005.

• Progresul 2005 Bucureşti - Academia - Rapid 2-10 (Docuz 64, 84 / Goge 12, Vlada 36, Pancu 41, Niculae 53, 66, 67, 72, 76, M. Stancu 74, 90)

Giuleştenii au condus cu 3-0 la pauză, după golurile reuşite de Goge, Vlada şi Pancu, iar Daniel Niculae a dus scorul la 4-0 în minutul 53. Gazdele au redus din handicap prin Docuz, însă "Nico" şi-a continuat recitalul şi a mai marcat de încă patru ori (66, 67, 72, 76), una dintre reuşite fiind o veritabiă "bijuterie", gol cu călcâiul.

Pe lista marcatorilor s-a înscris şi Mihai Stancu (72, 90), iar Docuz a completat şi el dubla pentru gazde, în minutul 84. S-a terminat 10-2 şi, graţie acestei victorii, Academia Rapid ajunge la 38 de puncte, la egalitate cu CSA Steaua, care are însă un meci mai puţin disputat. Roş-albaştrii vor juca pe terenul lui AFC Venus 1914, sâmbătă, de la 15:00.

Afla mai multe despre: daniel niculaeacademia rapidvictoriepancu