Stoican recunoaşte supremaţia CFR-ului şi sare în apărarea lui Dan Petrescu: ”Aşa trăim noi antrenorii meciul”

Flavius Stoican a recunoscut că liderul CFR Cluj a meritat victoria cu 2-1 în faţa echipei sale.

”Când primeşti gol în ultimul minut... CFR Cluj a meritat victoria. A jucat mai bine ca noi. Am întâlnit liderul, care e o echipă greu de bătut. Cu toate astea am fost foarte paropae să plecăm cu un punct. Chiar şi astăzi am demonstrat că ne putem domina adversarul. Marea greşeală a noastră a fost că am intrat timoraţi pe teren. Ne-am revenit în a doua repriză, am controlat meciul în unele momente şi am avut o posesie mai bună. De aceea am şi reuşit să marcăm” a declarat Flavius Stoican la Telekom Sport.

Flavius Stoican i-a luat apărarea lui Dan Petrescu, ”Bursucul” fiind eliminat în finalul meciului: ”Prea uşor suntem eliminaţi, aşa trăim noi antrenorii meciul!”

Afla mai multe despre: flavius stoicaniasi