Suedezul care a deschis scorul cu România: ”Mă simt fantastic, e greu de explicat”

Echipa națională

Robin Quaison, atacantul care a deschis scorul în meciul cu România, s-a declarat foarte entuziasmat de victoria cu 2-1. Naţionala noastră a pierdut cu 2-1 în Suedia.

În minutul 33, Quaison a profitat de o greşeală a lui Dragoş Grigore şi a înscris în poarta lui Tătăruşanu. A fost un moment de descătuşare pentru suedezi, care au mai înscris o dată până la pauză, prin Claesson. Keşeru a redus din diferenţă, însă golul egalizator n-a mai venit.

Coleg cu Alex Maxim la Mainz, Robin Quaison a spus că victoria cu România l-a dus pe culmile fericirii: ”Mă simt fantastic, absolut fantastic. Este greu de explicat, dar este foarte frumos să înscrii şi echipa să câştige”, a declarat Robin Quaison, citat de aftonbladet.se.

Afla mai multe despre: robin quaison