Şumudică, parcurs de coşmar în Turcia. A treia înfrângere la rând cu Malatyaspor şi a ajuns pe loc retrogradabil

Yeni Malatyaspor, echipa lui Marius Şumudică, a pierdut din nou în Superliga turcă şi a ajuns la trei înfrângeri la rând. Malatya a fost învinsă cu 1-0 de Giresunspor, contracandidată la salvarea de la retorgradare în Turcia.

Marius Şumudică se află pe un trend nefast de rezultate în campionatul din Turcia. Yeni Malatyaspor, echipa pe care a preluat-o de curând, a pierdut din nou şi a ajuns la a treia înfrângere la rând în Superligă. Formaţia antrenată de Marius Şumudică a fost învinsă de o contracanditată la retrogradare, Giresunspor, scor 1-0.

Fuosseni Diabate a înscris singurul gol al meciului, din penalty, în minutul 70. Nouă minute mai târziu, Yeni Malatyaspor a avut un gol anulat cu VAR.

În urma rezultatului, Yeni Malatyaspor a coborât pe loc retrogradabil în Turcia, 17, cu doar 12 puncte strânse în 13 etape. Giresunspor a urcat pe primul loc dreasupra liniei care duce în liga a doua turcă, 17, cu 13 puncte.

Marius Şumudică începuse excelent noua aventură din Turcia, la Yeni Malatyaspor, cu două victorii la rând. Echipa antrenată de român a învins cu 2-0 pe Adana Demirspor şi cu 2-1 pe Altay, apoi au urmat înfrângeri pe linie, cu Kasimpaşa (0-2), Başakşehir (1-3) şi Giresunspor (0-1).

Afla mai multe despre: yeni malatyaspormarius sumudicainfrangere