Şumudică rămâne fără victorie în noul sezon din Turcia. Gaziantep s-a împiedicat de o nou-promovată

Formaţia Gaziantep FK, antrenată de Marius Şumudică, a remizat, duminică seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Fatih Karagumruk, într-un meci din etapa a doua a campionatului Turciei, în care oaspeţii au condus cu 1-0 şi au marcat al doilea gol în minutul 90+5.

Au marcat Kana-Biyik ’53 şi Felipe ’59 pentru Gaziantep FK, respectiv Zukanovic ’26 şi Erdinc ‘90+5 pentru oaspeţi.

La Gaziantep FK, Alin Toşca a fost integralist, Junior Morais a fost schimbat în minutul 65, în timp ce Alexandru Maxim a jucat până în minutul 90+3.

Afla mai multe despre: sumudicagaziantep