”Sunt trei puncte mari!” Noul staff de la Mediaş priveşte cu optimism spre viitor: ”Putem spera la mai mult”

Gaz Metan Mediaș

Rapid a fost învinsă pe Arena Naţională de Gaz Metan Mediaş, scor 1-2. Secundul lui Ilie Poenaru, Marin Dună, a tras concluziile la finalul victoriei mari obţinute în faţa Rapidului

Yuri a deschis scorul pentru formaţia oaspete în minutul 7, dar după numai trei minute, Albu a restabilit egalitatea pentru Rapid. Oaspeţii au dat lovitura pe final de meci, atunci când Vlad Morar a marcat în minutul 76.

A fost primul succes pentru Gaz Metan sub comanda lui Ilie Poenaru, noul antrenor al echipei, care a şi debutat astfel la gruparea medieşeană. După meci, a vorbit secundul său, Marin Dună:

”Victoria e a băieţilor. Noi doar le-am ridicat moralul. Trebuie să-i felicităm pentru atitudine, s-au bătut pentru fiecare minge. În repriza a doua ne-au cam înghesuit cei de la Rapid, dar am stat bine în teren şi sunt trei puncte mari.

Am stat mult de vorbă cu jucătorii şi azi, şi ieri. Se pare că au înţeles o mare parte din ce le-am spus, iar rezultatul este unul pe măsură. Eu cred că se poate să sperăm la mai mult. Trebuie să arătăm altfel, să pasăm mai mult, să avem o posesie mai bună. Avem jucători de calitate” a spus Marin Dună, secundul lui Ilie Poenaru, la finalul partidei de pe Arena Naţională.

Rapid - Gaz Metan Mediaş 1-2 (Albu 10 / Yuri 7, Morar 79)

Rapid a fost învinsă pe Arena Naţională de Gaz Metan Mediaş, scor 1-2.

Rapid:: Moldovan - Belu, Săpunaru, D. Grigore, Junior Morais - Crepulja, Albu, Ilie (Sefer '56)- Carnat (Hiistei '77), Marzouk (Bălan ' 56), Stahl (Alaimi '57). Antrenor: Mihai Iosif

Gaz Metan Mediaş: Vâlceanu - De Moura, Matricardi, Yuri, Trif (Velisar '75) -  Alceus, Francisco Júnior (Filip '82) - Horşia (Iancu '66), Deaconu, Grădinaru (Chamed '75)- Irobiso (Morar '65). Antrenor: Ilie Poenaru

Afla mai multe despre: marin dunăgaz metan mediaş