”Suntem într-o zonă periculoasă” Ricardo Grigore recunoaşte: ”Am făcut un meci slab. Nu am respectat nimic din ceea ce am lucrat!”

Dinamo București

Poli Iaşi a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Dinamo, într-un meci din etapa a XXVIII-a a Ligii I. Singurul gol al meciului a fost marcat de Uros Djuranovic în minutul 62.

Mulţescu a ratat debutul pe banca lui Dinamo. Câinii au avut o singură ocazie cu Poli Iaşi, chiar în startul partidei. Moldovenii ar fi trebuit să primească penalti în prima repriză, dar arbitrul n-a văzut henţul lui Blejdea. În startul părţii a doua, Eşanu a salvat-o pe Dinamo la ocazia lui Djuranovic. Muntenegreanul şi-a luat revanşa zece minute mai târziu şi i-a adus prima victorie Iaşiului după 14 etape. Dinamo a înregistrat al optulea meci la rând fără victorie şi a rămas pe loc de baraj.

”Am făcut un meci slab, nu am reuşit să luăm cele trei puncte şi asta nu face deloc bine echipei.” a recunoscut Ricardo Grigore, la finalul partidei.

”Nu reuşim să ne trezim, nu jucăm ceea ce trebuie şi asta se vede în rezultate. Sper ca această pauză să vină de bun augur, să ne ajute să ne facem jocul şi la meciul următor să scoatem maximum. Nu am respectat mai nimic din ce am lucrat şi nu am fost deloc în regulă. Este devreme să vorbim de retrogradare, dar într-adevăr suntem într-o zonă periculoasă, care nu ne face deloc bine şi nu ne face deloc mândru” a admis fundaşul lui Dinamo, la finalul jocului.

Afla mai multe despre: ricardo grigore