Surpriză în Premier League! Brentford, victorie importantă împotriva lui Chelsea, pe Stamford Bridge

Premier League

Brentford produce surpriza începutului de etapă în Premier League, cu o victorie mare împotriva lui Chelsea, scor 2-0.

"Albinele" s-au impus cu scorul de 2-0 împotriva celor de la Chelsea.

Cele două echipe, ambele din partea de vest a capitalei Marii Britanii veneau după două rezultate pozitive, în campionat.

Chelsea a remizat dramatic, acasă, cu Arsenal, în etapa trecută de Premier League, scor 2-2.

Brentford s-a impus cu scorul de 3-0 pe teren propriu împotriva nou-promovatei Burnley.

Brentford a deschis scorul în repriza a doua, în minutul 58, prin Pinnock, din pasa lui Mbuemo.

Oaspeţii şi-au majorat diferenţa pe finalul partidei, în minutul 90+6.

Mbuemo şi-a asumat şi rolul de marcator şi a adus cele trei puncte în contul "albinelor".

După acest succes, Brentford a trecut peste Chelsea, cu un punct şi se află pe poziţia a 10-a.

Chelsea, pe locul 11 în Premier League

Echipa antrenată de Mauricio Pochettino a căzut pe locul 11, după o serie de trei partide fără înfrângere.

Antrenorul argentinian al formaţiei Chelsea, Mauricio Pochettino, a declarat vineri că susţine apelul unui grup de suporteri pentru reprogramarea meciului dintre Blues şi Wolverhampton, programat în ajunul Crăciunului.

Este pentru prima dată din 1995 încoace când un meci din prima ligă engleză a fost programat pentru 24 decembrie (ora 13:00 GMT), o decizie calificată drept "total inacceptabilă" de către Chelsea Supporters' Trust.

Mauricio Pochettino: "Dacă suporterii noştri nu sunt fericiţi, nici eu nu sunt fericit"

Mauricio Pochettino are motive personale pentru a se alătura fanilor nemulţumiţi: argentinienii sărbătoresc Crăciunul în noaptea de 24-25, iar aniversarea nunţii sale cade cu o zi înainte.

"Fanii noştri nu sunt fericiţi? Nici eu nu sunt", a declarat tehnicianul.

"La 23 decembrie este aniversarea nunţii mele şi acum trebuie să merg la Wolves. Nu cred că voi reuşi să o conving (pe soţia mea) să vină", a spus el.

Afla mai multe despre: chelseabrentfordpremier league