Surpriză MARE pe Camp Nou. Barcelona, ţinută în şah de Celta Vigo. VIDEO cu cele patru goluri

FC Barcelona şi Celta Vigo au terminat la egalitate, scor 2-2, partida jucată pe Camp Nou, în etapa a 14-a din La Liga. Meciul a fost în direct la Telekom Sport 2 şi LIVE cu VIDEO pe www.telekomsport.ro.

Celta a deschis scorul în minutul 20, însă Messi a anulat repede avantajul, marcând în minutul 22. Barcelona a preluat conducerea în minutul 62 prin golul lui Luis Suarez. Totuşi, oaspeţii au reuşit să revină şi să plece cu un punct de pe Camp Nou, Gomez stabilind scorul final în minutul 70.

Dacă va câştiga diseară la Bilbao, Real se poate apropia la doar şase puncte de Barcelona. Au fost primele puncte pierdute de catalani pe teren propriu în acest sezon.

FC Barcelona - Celta Vigo 2-2

Au marcat: Messi '22, Suarez '62 / Aspas '20, Gomez '70

FC Barcelona: ter Stegen - Sergi Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Busquets - Rakitic, Iniesta, Paulinho - Messi, Luis Suarez

Celta Vigo: Blanco - Fontás, Sergi Gómez, Hugo Mallo - Wass, Pione Sisto; Lobotka, Sánchez, Méndez - Aspas, Maxi Gómez

Min. 70 - GOOOOOOOOOOOOOOL Gomez egalează. FC Barcelona - Celta Vigo e acum 2-2

Min. 62 - GOOOOOOOOOOOOOOL Suarez marchează pentru 2-1