Surpriză uriaşă în Bundesliga! Dortmund, înfrungere clară cu Augsburg. Egal la Leverkusen - Leipzig. Vezi AICI rezumatele meciurilor

Bundesliga

Borussia Dortmund a pierdut în a doua rundă din Bundesliga, iar Leipzig a plecat cu doar un punct de la Leverkusen. Urmăreşte mai jos rezumatele meciurilor de sâmbătă din Bundesliga.

Cu patru jucători sub 21 de ani în primul 11, Borussia Dortmund a pierdut pe terenul lui Augsburg. Gazdele au deschis scorul cu cinci minute înaintea pauzei, prin Uduokhai. După zece minute scurse din actul secund, Caligiuri a lovit pe contraatac, iar Augsburg - Dortmund s-a încheiat 2-0.

Leverkusen şi Leipzig au încheiat din nou 1 la 1, la fel ca în precedentele două confruntări. Ambele goluri au fost senzaţionale. Forbserg a deschis scorul cu o torpilă la care Hradecsky nu a avut nicio şansă. Avantajul echipei lui Nagelsmann nu a durat mult. Demirbay a înscris şi el cu o execuţie fantastică şi a stabilit scorul final încă din minutul 20.

După ce a pierdut cu 0-3 în etapa inaugurală contra lui Dortmund, Gladbach a scos doar o remiză pe teren propriu cu Union Berling. Formaţia lui Marco Rose a marcat la zece minute după pauză, prin Marcus Thuram. Berlinezii au stabilit scorul final în minutul 80, când Schlotterbeck a egalat la 1.

Schalke este echipa cu cel mai slab start de sezon din istoria Bundesligii. În primele două etape, minerii nu au obţinut niciun punct, au primit 11 goluri şi au înscris o singură dată. După 0-8 cu Bayern, Schalke a fost umilită pe teren propriu de Werder. Fullkrug a fost letal în faţa porţii. Atacantul de 27 de ani a marcat toate golurile echipei din Bremen şi a reuşit al doilea său hattrick din Bundeslig

Afla mai multe despre: bundesliga