Surpriză uriaşă în Premier League! Liverpool a luat avans după prima înfrângere a lui City în acest sezon. Eşec neaşteptat pentru trupa lui Guardiola

Premier League

Manchester City a fost învinsă de Norwich în etapa a 5-a din prima ligă engleză. "Cetăţenii" au pierdut cu 3-2 după ce au fost conduşi încă din minutul 18.

Nou-propmovata a avut chiar două goluri avantaj după jumătate de oră de joc. McLean şi Cantwell au înscris pentru un 2-0, dar în chiar ultimul minut al reprizei Aguero a redus handicapul şi toată lumea se aştepta la o revenire a fotbaliştilor antrenaţi de Pep Guardiola. Greşeală uriaşă a lui Otamendi din startul părţii secunde le-a dat însă planul peste cap.

Golgheterul Pukki a marcat din nou şi în ciuda unui final în care s-a jucat doar la poarta gazdelor oaspeţii au mai înscris doar o dată prin Rodri. S-a terminat 3-2 iar acum Liverpool are 5 puncte avans în fruntea clasamentului. City este pe locul secund după ce mai făcuse un egal şi cu Tottenham în aceste prime cinci etape ale stagiunii.

Afla mai multe despre: premier leaguenorwichmanchester cityliverpool