Surprize pe bandă rulantă în Cupa Franţei! Caen o elimină pe Lyon, iar în finală va fi sigur o echipă din liga a treia

Caen a trecut de Lyon în Cupa Franţei, astfel încât ştim toate cele patru semifinaliste. Vom avea un ultim act cu o echipă de liga a treia.

Caen şi-a luat revanşa în faţa lui Lyon. Învinsă în campionat, tot pe teren propriu, cu 1-2, echipa lui Garande s-a impus la limită şi s-a calificat în semifinalele Cupei Franţei. Diomande a marcat unicul gol al partidei cu un sfert de oră înainte de final.

Exceptând reuşita, gazdele au mai avut o singură ocazie, cea a lui Peters. În schimb, lionezii s-au întrecut în ratări la poarta lui Samba. Maolida a avut două şanse de a înscrie, dar nu a reuşit la nici una dintre ele. Cornet a avut şi el oportunitatea să ducă meciul în prelungiri, dar portarul lui Caen şi-a salvat echipa şi i-a oferit o semifinală cu deţinătoarea trofeului, PSG.

Afla mai multe despre: caenlyoncupa frantei