Swansea face senzaţie în Premier League! După victoria cu Liverpool, "lebedele" au învins-o şi pe Arsenal

Arsenal

Arsenal Londra a fost învinsă, marţi, cu scorul de 3-1 (1-1), de ultima clasată din Premier League, Swansea, în etapa a XXV-a a campionatului englez de fotbal.

"Tunarii" au deschis scorul, în minutul 33, prin Nacho Monreal, dar au fost eglaţi imediat, de Sam Clucas, în minutul 34. În repriza a doua gazdele s-au desprins prin golurile marcate de Ayeu, în minutul 61, şi din nou de Clucas, în minutul 86.

În schimb, Liverpool a trecut, în deplasare, cu 3-0 (2-0), de Huddersfield, prin golurile marcate de Emre Can '26, Firmino '45+1 şi Salah '77 (p).

Într-un alt meci, West Ham United a remizat, pe teren propriu, scor 1-1 (1-1), cu Crystal Palace (Noble '43, din penalti, respectiv Benteke '24).

Celelalte meciuri ale etapei vor avea loc miercuri.

Afla mai multe despre: arsenalswanseapremier leaguefotbal