Tănase are un alt discurs: ”Nu poţi schimba multe în patru zile. Împreună cu Mister o vom scoate la capăt. Putem câştiga titlul”

Florin Tănase a vorbit la finalul remizei dintre FCSB şi Sepsi Sf. Gheorghe.

FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul susţinut, luni, pe Arena Naţională, în compania echipei Sepsi OSK, în etapa a VI-a a Ligii I. A fost primul meci pentru antrenorul Edward Iordănescu la conducerea tehnică a FCSB.

Pentru FCSB a marcat Fl. Tănase, în minutul 58, iar pentru Sepsi a punctat Aganovici '36. În minutul 67, Vlad a apărat o lovitură de la 11 metri executată de Mitrea. Lovitura a fost acordată după un fault al lui Ovidiu Popescu asupra lui Păun.

”Sunt fericit că am marcat, sper să o ţin tot aşa şi să-mi ajut echipa să acumulăm puncte. Nu poţi schimba multe în patru zile. Am avut o atitudine bună, din păcate ne-au lipsit golurile ca să câştigăm. Avem mult de muncă şi împreună cu Mister o vom scoate la capăt. Am mare încredere că vom face o figură frumoasă şi vom câştiga titlul. Avem cu CFR etapa viitoare, putem să micşorăm distanţa, apoi va veni pauza şi Mister va putea antrena ce doreşte să antreneze. Mergem să câştigăm acolo. Nu mă gândesc la plecare. Dacă va veni cineva şi va plăti clauza voi pleca, dar sunt profesionist şi sunt cu gândul aici. Nu este o sumă mare ţinând cont că am marcat anul trecut 24 de goluri” a spus Florin Tănase, la finalul meciului.

Afla mai multe despre: florin tănase