Tătăruşanu a debutat la AC Milan în aceeaşi zi în care a fost prezentat oficial. Portarul român a primit un gol

AC Milan

AC Milan a disputat ultimul meci amical înainte de startul sezonului în compania celor de la Brescia, echipă retrogradată în Serie B la finalul stagiunii trecute. Stefano Pioli, antrenorul lui Milan, a decis să îi acorde câteva minute şi lui Ciprian Tătăruşanu.

Tătăruşanu, care a fost prezentat oficial la AC Milan sâmbătă dimineaţa, a fost introdus în a doua repriză, la scorul de 3-0. În minutul 74, Brescia a marcat în poarta internaţionalului român, iar partida s-a terminat cu victoria "diavolilor", scor 3-1.

Kessie, Samu Castillejo şi tânărul atacant Lorenzo Colombo au marcat pentru AC Milan, care urmează să joace la mijlocul săptămânii viitoare în UEFA Europa League, împotriva celor de la Shamrock Rovers.

Afla mai multe despre: ac milantatarusanu