Tensiuni în naţionala Braziliei! Thiago Silva îl acuză pe Neymar de lipsă de fair-play. ”Am fost foarte întristat de comportamentul lui”

Cupa Mondială

Silva îl acuză pe Neymar de lipsă de fair-play. Fundaşul de 33 de ani a mărturisit că Neymar l-a insultat în momentul în care a returnat o minge adversarilor.

Momentul s-a petrecut în minutul 83, la scurt timp după penalty-ul anulat Braziliei, iar Neymar a fost extrem de nemulţumit de gestul colegului său, adresându-i câteva cuvinte grele.

”Am fost foarte întristat de comportamentul lui. Când am întors mingea adversarului, m-a insultat. Am oferit-o adversarului pentru că nu era aceasta mingea cu care puteam să câştigăm meciul. Sunt senin acum, dar am fost trist pentru comportamentul lui faţă de mine”, a afirmat Thiago Silva.

Brazilia a învins, vineri, cu scorul de 2-0 (0-0), reprezentativa din Costa Rica, la Sankt Petersburg, în etapa a doua a Grupei E a Cupei Mondiale. Golurile au fost marcat de Coutinho, în minutul 90+1, şi Neymar, în minutul 90+7.

Afla mai multe despre: campionatul mondialneymarbraziliathiago silva