Toni Petrea a intervenit la pauză dupa revenirea fulger a CFR-ului! Schimbările făcute de antrenorul roş-albaştrilor

FCSB a deschis scorul în marele derby de pe Arena Naţională cu CFR, dar echipa lui Dan Petrescu a avut o revenire fulger.

În minutul 24, Octavian Popescu a deschis scorul cu un şut superb de la 20 de metri. Bucuria FCSB-ului nu a durat mult. Debeljuh a egalat pentru CFR în minutul 36, iar 3 minute mai târziu, acelaşi atacant a făcut dubla şi a trecut-o pe CFR în avantaj.

După golurile marcate rapid de CFR, Toni Petrea a intervenit la pauză şi a efectuat 3 schimbări. Ovidiu Popescu, Claudiu Keşeru şi Denis Haruţ au fost înlocuiţi cu Valentin Gheorghe, Andrei Dumiter şi Vinicius.

După aceste schimbări, Toni Petrea a schimbat şi sistemul de joc, iar FCSB a fost aşezată în formaţia 3-5-2. Până la urmă, meciul s-a încheiat cu scorul de 3-3, după ce roş-albaştrii au egalat prin golul lui Cristea, în minutul 90+4.

Afla mai multe despre: fcsb-toni petrea-cfr