Torje, la primul gol pentru Sivasspor. A marcat şi şi-a salvat echipa de la înfrângere

Gabriel Torje a marcat un gol pentru Sivasspor, în meciul amical disputat cu albanezii de la Partizani. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1

Torje a marcat în minutul 67, după un penalti executat tot de el, dar parat de portarul albanezilor. Mingea i-a revenit fostului internaţional român, care a stabilit astfel rezultatul final al înfruntării, 1-1. Scorul fusese deschis de Asani, la doar două minute după ieşirea de la cabine. Atât Torje, cât şi Paul Papp au fost titulari pentru Sivasspor si au jucat pana in minutul 75.

Gabriel Torje s-a transferat la Sivasspor la începutul sezonului. A disputat 14 meciuri oficiale, cu trei assist-uri, dar fără niciun gol marcat.

Afla mai multe despre: stranierigabi torjesivassporgol