Torje şi Papp l-au învins pe Bogdan Stancu şi au câştigat o competiţie amicală din Turcia

Formaţia Sivasspor, la care joacă Gabriel Torje şi Paul Papp, a învins, sâmbătă seară, în urma loviturilor de departajare, scor 6-5, echipa lui Bogdan Stancu, Bursaspor, şi a câştigat competiţia amicală Cumhuriyet Kupasi, pe care o organizează de 20 de ani.

După 90 de minute, scorul era 1-1, golurile fiind înscrise de Tunay Torun ’27 pentru Bursaspor şi Zoro Cyriac ’57 pentru Sivasspor.

La loviturile de departajare, toţi cei trei români implicaţi în meci au transformat câte una.

Paul Papp a jucat pe toată durata partidei. Gabriel Torje a intrat pe teren în minutul 46, iar la oaspeţi Bogdan Stancu a intrat în minutul 90.

Torje (28 de ani) a ajuns în această vară la Sivasspor din poziţia de jucător liber de contract, după despărţirea de Akhmat Grozny.

Afla mai multe despre: gabriel torjepaul pappbogdan stancu