ŢSKA Sofia nu şi-a revenit după înfrângerea cu CFR Cluj. Semi-eşec în campionatul din Bulgaria

Formaţia ŢSKA Sofia a remizat, duminică, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Arda, într-un meci din etapa a zecea a campionatului Bulgariei, primul de după confruntarea de acasă cu CFR Cluj, pierdută cu 0-2, în Liga Europa.

Gazdele au deschis scorul prin Kovacev, în minutul 73. Pentru ŢSKA a egalat Sinclair, în minutul 84.

ŢSKA Sofia ocupă locul cinci în clasament, cu 15 puncte, în timp ce Arda este pe şapte, cu 14 puncte şi un joc mai puţin. Lider este Lokomotiv Plovdiv, care are 22 de puncte.

CFR Cluj a învins ŢSKA Sofia în deplasare, la 22 octombrie, în deplasare, scor 2-0, şi va mai întâlni echipa bulgară la 3 decembrie, pe teren propriu, în grupa A a Ligii Europa.

Afla mai multe despre: tska sofia