Tudor Băluţă, titular în meciul în care s-au marcat şase goluri! Echipa sa e tot la retrogradare

Tudor Băluţă (20 de ani) a fost titular în meciul pierdut în campionat de echipa sa, ADO Den Haag, în faţa lui Sparta Rotterdam. Gazdele s-au impus cu 4-2.

În al treilea meci în care a fost introdus titular, Tudor Băluţă şi colegii săi nu i-au putut opri pe fotbaliştii lui Sparta Rotterdam.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 17 prin Pinas, dar Sparta Rotterdam a reuşit să se desprindă la 3-1, după golurile marcate de Auassar, Joosten şi Vriends.

ADO Den Haag a marcat al doilea gol prin Summerville, în minutul 67, dar Harroui a stabilit scorul final de 4-2, în minuitul 90+4.

Internaţionalul român a fost titular, dar a fost schimbat în minutul 86 cu Ould-Chick. A fost al treilea meci în care mijlocaşul a jucat la echipa la care a fost împrumutat de la Brighton.

În urma acestei înfrângeri, ADO Den Haag rămâne 17, loc retrogradabil, cu 17 puncte. Condamnată la retrogradare este Waalwijk, locul 18, ultimul din prima ligă, cu 12 puncte.

Prima peste linie este Zwolle, care are 22 de puncte.

Afla mai multe despre: tudor balutaado den haagsparta rotterdam