Turcii de la Basaksehir dezintegraţi de PSG după scandalul pe care l-au provocat ieri în timpul meciului

Meciul a fost întrerupt ieri în minutul 14 la scorul de 0-0. PSG este deja calificată mai departe

PSG - BASAKSEHIR 5-1 [3-0]

Turcii au fost demolaţi la Paris de PSG cu 5-1. Basaksehir probabil va rămâne mai cunoscută în Liga Campionilor pentru scandalul provocat ieri şi nu pentru performanţele sportive. Cu 3 puncte şi -11 la golveraj, Basaksehir termină pe ultimul loc. PSG câştigă grupa urmată de Leipzig. Manchester United va juca în Europa League.

Minutul 90 | Final de meci | PSG 5-1 Basaksehir.

Minutul 72 | Ocazie PSG | Mbappe nu reuşeşte lobul din situaţie de singur cu portarul.

Minutul 71 | Ocazie PSG | Şutează Neymar, Gunok  reţine în doi timpi.

Minutul 70 | Posesie a balonului 64%-36%.

Minutul 62 | Gol PSG | Umilinţa totală a celor de la Basaksehir continuă şi Mbappe face dubla cu poarta goală.

Minutul 58 | Gol Basaksehir | Turcii înscriu din greşeală după ce mingea îl loveşte pe Topal.

Minutul 56 | Ocazie Basaksehir | Takdemir profită de o greşeală a gazdelor şi trimite pe poartă puternic.

Minutul 52 | Ocazie PSG | Di Maria aproape de gol însă mingea este respisă peste bară.

Minutul 49 | Gol PSG | Neymar înscrie superb cu un şut de la distanţă. Basaksehir umilită la Paris.

Minutul 48 | Ocazie PSG | Bakker trimite puternic în bara porţii oaspeţilor.

Minutul 45 | Pauză | PSG 3-0 Basaksehir.

Minutul 42 | Gol PSG | GOOOL Mbappe. PSG se distrează cu Basaksehir. Turcii sunt inexistenţi în joc.

Minutul 39 | Ocazie PSG | Gol anulat înscris de Bakker pentru offside.

Minutul 38 | Gol PSG | Acelaşi Neymar face 2-0 pe contraatac

Minutul 35 | Raport ocazii 7-2.

Minutul 29 | Ocazie PSG | Neymar aproape de 2-0 însă Gunok se opune cu piciorul.

Minutul 21 | Gol PSG | GOOOL marcat de Neymar după o execuţie superbă la colţul lung.

Minutul 19 | Ocazie PSG | Mbappe trimite peste poartă din poziţie bună după ce preia excelent.

Minutul 17 | Ocazie Basaksehir | Ezitare în defensiva lui PSG şi acelaşi Gulbrandsen reia mult peste poartă.

Minutul 15 | Ocazie Basaksehir | Fredrik Gulbrandsen şutează pe poartă, Navas respinge.

Minutul 13 | Meciul a fost reluat.

PSG: Navas - Florenzi, Marquinhos, Danilo, Kimpembe, Bakker - Veratti, Paredes, Rafinha - Neymar, Mbappe

Basaksehir: Gunok - Rafael, Ponck, Topal, Kaldirim - Ozcan, Takdemir, Kahveci - Gubrandsen, Crivelli, Turuc

Meciul dintre PSG şi Istanbul Basaksehir se va relua astăzi de la scorul de 0-0.

Afla mai multe despre: psgliga campionilor