Experiențe împreună.
You are here:

Turcii susţin că au aflat de ce Gică Hagi nu a fost invitat la tragerea la sorţi a grupelor Euro 2020: "Scandal!"

Turcii susţin că au aflat de ce Gică Hagi nu a fost invitat la tragerea la sorţi a grupelor Euro 2020: "Scandal!"

Diverse

Comentarii

Publicaţia turcă Fanatik susţine că a aflat motivul pentru care Gheorghe Hagi nu a fost invitat la tragerea la sorţi a grupelor Euro 2020, de la Bucureşti.

„Scandal! Hagi nu a fost invitat la tragere!", anunţă turcii de la Fanatik, citaţi de Gazeta Sporturilor. „Federaţia română l-a refuzat pe Gheorghe Hagi la show-ul pentru Euro 2020. În timp ce alte ţări au avut invitaţi, FRF nu l-a sunat pe Hagi din cauza conflictului cu marea legendă, chiar dacă era gazda ceremoniei".

Cei de la Fanatik merg mai departe: „La mijloc ar fi Academia lui Hagi. Faptul că Federaţia nu ar fi oferit suficient sprijin şcolii de fotbal a lui Hagi a declanşat probleme între cele două părţi. Întrebarea este dacă Hagi şi forul român ar putea ajunge la un compromis".

Programul Euro 2020, stabilit după tragerea la sorţi

Faza grupelor:

Vineri, 12 iunie

Grupa A: Turcia - Italia (21:00 Central European Time, la Roma)

Sâmbătă, 13 iunie

Grupa A: Ţara Galilor - Elveţia (15:00, Baku)
Grupa B: Danemarca - Finlanda (18:00, Copenhaga)
Grupa B: Belgia - Rusia (21:00, St Petersburg)

Duminică, 14 iunie

Grupa D: Anglia - Croaţia (15:00 Wembley)
Grupa C: Austria – Câştigătoarea play-off-ului D sau A (18:00, Bucureşti)
Grupa C: Olanda - Ucraina (21:00, Amsterdam)

Luni, 15 iunie

Grupa D: Câştigătoarea play-off-ului C – Cehia (15:00, Glasgow)
Grupa E: Polonia – Câştigătoarea play-off-ului B (18:00, Dublin)
Grupa E: Spania - Suedia (21:00, Bilbao)

Marţi, 16 iunie

Grupa F: Câştigătoarea play-off-ului A sau D – Portugalia (18:00, Budapesta)
Grupa F: Franţa - Germania (21:00, Munchen)

Miercuri, 17 iunie

Grupa B: Finlanda - Rusia (15:00, St Petersburg)
Grupa A: Turcia – Ţara Galilor (18:00, Baku)
Grupa A: Italia - Elveţia (21:00, Roma)

Joi, 18 iunie

Grupa C: Ucraina – Câştigătoarea play-off-ului D sau A (15:00, Bucureşti)
Grupa B: Danemarca - Belgia (18:00, Copenhaga)
Grupa C: Olanda - Austria (21:00, Amsterdam)

Vineri, 19 iunie

Grupa E: Suedia – Câştigătoarea play-off-ului B (15:00, Dublin)
Grupa D: Croaţia - Cehia (18:00, Glasgow)
Grupa D: Anglia – Câştigătoarea play-off-ului C (21:00, Londra)

Sâmbătă, 20 iunie

Grupa F: Câştigătoarea play-off-ului A sau D - Franţa (15:00, Budapest)
Grupa F: Portugalia - Germania (18:00, Munchen)
Grupa E: Spania - Polonia (21:00, Bilbao)

Duminică, 21 iunie

Grupa A: Italia – Ţara Galilor (18:00, Roma)
Grupa A: Elveţia - Turcia (18:00, Baku)

Luni, 22 iunie

Grupa C: Câştigătoarea playăoff-ului D sau A – Olanda (18:00, Amsterdam)
Grupa C: Ucraina - Austria (18:00, Bucureşti)
Grupa B: Rusia - Danemarca (21:00, Copenhaga)
Grupa B: Finlanda - Belgia (21:00, St Petersburg)

Marţi, 23 iunie

Grupa D: Cehia - Anglia (21:00, Londra)
Grupa D: Croaţia  - Câştigătoarea play-off-ului C (21:00, Glasgow)

Miercuri, 24 iunie

Grupa E: Câştigătoarea play-off-ului V - Spania (18:00, Bilbao)
Grupa E: Suedia - Polonia (18:00, Dublin)
Grupa F: Germania – Câştigătoarea play-off-ului A sau D (21:00, Munchen)
Grupa F: Portugalia - Franţa (21:00, Budapesta)

Primele două clasate din fiecare grupă şi patru echipe de pe locul trei se vor califica în faza următoare.

Optimile de finală:

Sâmbătă, 27 iunie

1: 2A - 2B (18:00, Amsterdam)
2: 1A - 2C (21:00, Londra)

Duminică, 28 iunie

3: 1C - 3D/E/F (18:00, Budapesta)
4: 1B - 3A/D/E/F (21:00, Bilbao)

Luni, 29 iunie

5: 2D - 2E (18:00, Copenhaga)
6: 1F - 3A/B/C (21:00, Bucureşti)

Marţi, 30 iunie

7: 1D - 2F (18:00, Dublin)
8: 1E - 3A/B/C/D (21:00. Glasgow)

Vineri, 3 iulie

Sfert 1: Câştigătoarea optimii 6 - Câştigătoarea optimii 5 (18:00, Sankt Petersburg)
Sfert 2: Câştigătoarea optimii 4 - Câştigătoarea optimii 2 (21:00, Munchen)

Sâmbătă, 4 iulie

Sfert 3: Câştigătoarea optimii 1 - Câştigătoarea optimii 3 (18:00, Baku)
Sfert 4: Câştigătoarea optimii 8 - Câştigătoarea optimii 7 (21:00, Roma)

Semifinalele

Marţi, 7 iulire

Semifinala 1: Câştigătoarea sfertului 1 - Câştigătoarea sfertului 2 (21:00, Londra)

Miercuri, 8 iulie

Semifinala 2: Câştigătoarea sfertului 4 - Câştigătoarea sfertului 3 (21:00, London)

Finala

Duminică, 12 iulie: Câştigătoarea semifinalei 1 – Câştigătoarea semifinalei 2 (21:00, Londra)

viewscnt
Articole similare
Ca-n filmele cu mafioti. Transferul lui Maradona la Barcelona a fost facut cu pistolul pe masa